O KWW

Jesteśmy największym Klubem Wysokogórskim w Polsce. Skupiamy ponad 1 200 członków. Istniejemy już ponad 90 lat. Tworzymy historię polskiego i światowego wspinania wytyczając nowe drogi oraz dokonując pierwszych wejść na niezdobyte szczyty. Klub jest organizacją non-profit co oznacza, że nie jest nastawiony na zysk, a jego zarząd działa nieodpłatnie. Naszym celem statutowym jest promocja wspinania i alpinizmu. Dochód ze sprzedaży naszych usług jest w całości przeznaczany na ten cel. 

Dowiedz się więcej...

Sekcja drytoolowa

Dostępność: 0 szt.
Cena: 250,00 zł 250.00ilość szt.
Kod produktu: 795/100

Opis

Nowość! Otwieramy pierwszą w Warszawie sekcję drytoolową! Liczba miejsc ograniczona!

 

 Zajęcia we wtorki i czwartki, od 1. października

 18:00 - 20:00

Makak / Tajna Warszawska Drytoolownia / Janówek

  

Forma zajęć

Przewidujemy kameralną, 4-osobową grupę. Od uczestników oczekujemy tak samo wysokiego zaangażowania w trening, jakie otrzymają od nas. Treningi poprzedzone zostaną wywiadem identyfikującym umiejętności uczestników i cele, jakie chcą osiągnąć oraz pomiarem składu ciała, aby później monitorować jego zmiany (w szczególności przyrost masy mięśniowej i spadek poziomu tkanki tłuszczowej). 

Zajęcia są podzielone na 3 bloki:

 • Budowa wytrzymałości ogólnej oraz technika wspinania na dziabkach (5 zajęć po 2h)
 • Budowa siły maksymalnej (6 zajęć po 2h)
 • Kształtowanie wytrzymałości siłowej (6 zajęć po 2h)

Uwaga! To nie jest kurs wspinaczkowy. Uczestnicy powinni posiadać własny sprzęt i podstawową wiedzę jak się nim posługiwać. Oczekujemy również umiejętności bezpiecznej asekuracji z liną. 

  

Program

W ramach każdego bloku uczestnicy będą przede wszystkim wykonywać

 • ćwiczenia na dziabkach – bouldery na specjalnych chwytach pod dziabki i wspinanie z liną w Janówku
 • ćwiczenia specyficzne, wzmacniające grupy mięśni wykorzystywane w drytoolingu
 • ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące kondycję
 • Szczególny nacisk położony zostanie na technikę wspinania drytoolowego

Uczestnicy będą na bieżąco otrzymywać informację zwrotną dotyczącą sposobu wykonywania ćwiczeń, aby były one najbardziej efektywne oraz aby uniknąć ewentualnych kontuzji.

W ramach sekcji przewidujemy również możliwość przeprowadzenia treningów / warsztatów w plenerze, żeby uczestnicy doświadczyli wspinania w formacjach najbardziej zbliżonych do tych spotykanych w górach.

 

Cena

Cena za 2-godzinne zajęcia wynosi 50 zł/ os. Obowiązuje płatność z góry za każdy blok lub za całość:

 • Cena za I blok - 250 zł
 • Cena za II blok - 300 zł
 • Cena za III blok - 300 zł

Żeby zostać członkiem sekcji drytoolowej KW Warszawa, musisz dokonać opłaty z góry co najmniej za I blok zajęć. W przypadku braku obecności na zajęciach opłata nie podlega zwrotowi. 

Cena sekcji nie zawiera opłat za ściankę (na Makaku opłata zgodna z cennikiem, w Tajnej drytoolowni 10 zł/ os, w Janówku 5 zł/ os).

 

Sprzęt

Każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać:

 • Własny komplet dziabek
 • Uprząż
 • Przyrząd asekuracyjny
 • Kask

 

Prowadzący

Grzesiek Rutkowski (Grisza) - wspina się od 1997, zimą od 2004. Lubi zarówno przejścia zimowe w stylu fast and light, jak i trudną klasykę zimową. Uprawia drytooling od 2014 r -, dobrze czuje się zarówno w okapach Janówka, jak i na technicznych płytach Zakrzówka. Członek KW Warszawa od 2000 r. Kilka najciekawszych dróg zimowych z jego dorobku: Wysoka, Droga Motyki WI3, 500m w 1,5h, Wysoka pn. ściana Droga Stanisławskiego M5 550m; Kopa Spadowa, Zachodni Filar M5 500m; Sławkowskie Zęby, Dobre Skutky M7, Czołówka MSW kombinacja Szare Zacięcie/Greystone min. M7+; w wszystkie drogi OS; Janówek, Stary Człowiek D10+ RP; Sportowe drogi do D8+ OS.

 

Konsultacje i Opieka

Tomasz Klimczak (Klimas) - wspina się zimą od 2009 roku. Jako pierwszy Polak pokonał słynną Trylogię Alpejską w ciągu jednego roku (północne ściany Eigeru, Matterhornu i Jorassów). Współautor nowych dróg w Hindukuszu i Karakorum. Nominowany do Złotego Czekana w 2015 roku. Pokonywał drogi alpejskie o trudnościach ED2. Współautor uklasycznienia najtrudniejszej ówcześnie drogi zimowej w polskich Tatrach "Polak w Kosmosie" na Kotle Kazalnicy, o trudnościach M9-. Drogę prowadzono na własnej asekuracji, w stylu RP (cała asekuracja osadzana była z ręki w trakcie wspinania). Wspinał się na większości poważnych zimowych  tatrzańskich ścian różnymi drogami, w tym przeszedł zimą 5 dróg na Kazalnicy Mięguszowieckiej. W Tatrach prowadził wyciągi o trudnościach 8 w stylu OS. Ma na kącie kilkadziesiąt biwaków zimowych w ścianie w tym jeden bez śpiwora i płachty, po którym kontynuował wspinaczkę :) Sportowo wspina się na poziomie D12 RP. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl