O KWW

Jesteśmy jednym z największych klubów wysokogórskich w Polsce. Istniejemy już ponad 90 lat. Tworzymy historię polskiego i światowego wspinania wytyczając nowe drogi oraz dokonując pierwszych wejść na niezdobyte szczyty. Klub jest organizacją non-profit co oznacza, że nie jest nastawiony na zysk, a jego zarząd działa nieodpłatnie. Naszym celem statutowym jest promocja wspinania i alpinizmu. Dochód ze sprzedaży naszych usług jest w całości przeznaczany na ten cel. 

Dowiedz się więcej...

„Esencja Sztuki Żywienia” Marcin Bończa-Tomaszewski

Dostępność: 94 szt.
Cena: 48,00 zł 48.00
ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

Książka możliwa do nabycia tylko dla członków klubu. Chcesz skorzystać ze zniżki dla klubowiczów i z innych benefitów wynikających z członkostwa, zapisz się do klubu.

 


Jak jeść, ruszać się i być zdrowym, nie wywracając życia do góry nogami?


Odpowiedź na to pytanie znajduje się w „Esencji Sztuki Żywienia” - najprostszym i kompletnym przewodniku po żywieniu, suplementacji, aktywności i zdrowym stylu życia.


Poznaj esencję tego, co każdy powinien wiedzieć:

 • 10 nawyków zdrowego stylu życia,
 • 70 najzdrowszych pokarmów,
 • praktyczne rozwiązania dla każdego, niezależnie od diety,
 • co zrobić, żeby wreszcie cieszyć się jedzeniem bez poczucia winy,
 • jak zoptymalizować biochemię organizmu, od działania hormonów po procesy detoksykacji,
 • jakie suplementy przynoszą korzyści,
 • jak bezpiecznie zacząć ćwiczyć,
 • na czym oprzeć najlepszy plan treningowy,
 • co zrobić, aby budować i utrzymywać motywację do skutecznego działania,
 • jak zachować rezultaty przez całe życie.


Marcin Bończa-Tomaszewski jest trenerem żywienia i sportu, psychodietetykiem, założycielem SZTUKI ŻYWIENIA (sztukazywienia.com). Fundamentem jego działalności są badania naukowe, weryfikowane w toku codziennej pracy z podopiecznymi. Ma za sobą ponad dekadę praktyki opartej na dowodach (evidence-based practice) i pomoc wielu różnym osobom w osiągnięciu lepszego zdrowia, ciała i sprawności. Towarzyszył w drodze do celu wielu kobietom i mężczyznom, m.in.:

 • ambitnym sportowcom dążącym do najlepszej formy,
 • zatroskanym rodzicom pragnącym zdrowia dla siebie i swojej rodziny,
 • menadżerom potrzebującym koncentracji i sprawności na wielu polach,
 • osobom borykającym się z nadwagą,
 • innym, którzy chcieli być zdrowsi i czuć się lepiej.

 

Swój system działania opisał w tej książce, która pomoże także ekspertom (dietetykom, trenerom, lekarzom) pozytywnie wpłynąć na swoich podopiecznych.


Nie jest to książka oferująca gotowe rozwiązania i narzucająca, co koniecznie masz jeść – lub przeciwnie: zabraniająca czego ci jeść nie wolno. Raczej, wskazuje kierunki, podpowiada, na co warto zwrócić uwagę, a przy tym czyni to w sposób całościowy, zahaczając o psychodietetykę, teorię treningu, psychologię motywacji. Każde z zagadnień jest potraktowane – nomen omen – esencjonalnie. Największą wartość dopatruję w próbie holistycznego spojrzenia na kwestie żywienia, które nie mogą być oderwane od kwestii innych kategorii naszych zachowań i procesów zachodzących w psychice. Zaletą „Esencji” jest też przystępność języka, jakim została napisana.


– DR HAB. KRZYSZTOF SAS-NOWOSIELSKI, PROFESOR AWF KATOWICE


Esencję Sztuki Żywienia od razu chce się wziąć do ręki! Piękne wydanie, przejrzyście podana treść, stylowe ilustracje. Jednak nie tylko forma przesądza o jej wartości, ale przede wszystkim bogata treść. To kompendium wiedzy o prawidłowym żywieniu. Mamy tu jasne wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia, podparte nauką o fizjologii i psychologii. Nie jest to czarodziejski przepis na szybkie odchudzanie czy podniesienie formy sportowej. Autor opisuje, co jest realne w zależności od stylu życia, potrzeb i możliwości. Szczerze pisze, że proces ten wymaga cierpliwości, za to daje trwałe rezultaty. Mamy więc poradnik jasny, konkretny i przyjemny w odbiorze, bez czarowania.


– OLA PIECHNIK, PSYCHOLOG SPORTU

 


Liczba stron: 160
Format: 148 x 210 mm
Oprawa: twarda, szyta
Papier: Arctic Silk 130

Do każdej książki zamówionej przez KWW dołączony zostanie plakat z 10 nawykami Sztuki Żywienia (jak na zdjęciu).

 


Koszt wysyłki to minimum 15 zł (InPost - paczkomaty), dlatego zachęcamy do odbioru osobistego. Przy wyborze formy dostawy przez InPost, prosimy o dodanie numeru telefonu i numeru paczkomatu w komentarzu do zamówienia. Numer paczkomatu można znaleźć tutaj.

Wysyłka będzie dokonywana raz w tygodniu. Wysyłki realizowane są wyłącznie na terenie Polski. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl