O KWW

Jesteśmy jednym z największych klubów wysokogórskich w Polsce. Istniejemy już ponad 90 lat. Tworzymy historię polskiego i światowego wspinania wytyczając nowe drogi oraz dokonując pierwszych wejść na niezdobyte szczyty. Klub jest organizacją non-profit co oznacza, że nie jest nastawiony na zysk, a jego zarząd działa nieodpłatnie. Naszym celem statutowym jest promocja wspinania i alpinizmu. Dochód ze sprzedaży naszych usług jest w całości przeznaczany na ten cel. 

Dowiedz się więcej...

Nasze wartości

 

Przystępując do klubu wstępujesz w szeregi stowarzyszenia.  Nie jest to „zakup” członkostwa, ale akt przystąpienia do organizacji społecznej. Wstępując w szeregi członków klubu bierzesz na siebie szereg obowiązków, wynikających z wysokich standardów etycznych środowiska górskiego. Zapoznaj się z naszymi wartościami oraz statutem i pamiętaj, że wstępując do klubu zobowiązujesz się ich przestrzegać.

Oczekujemy od Ciebie ponadto udziału w życiu klubowym i wniesienia własnego udziału pracy i energii. Choć brzmi to jak frazes, Klub jest wspólnym dziełem jego członków, i to jak prężnie działa zależeć będzie także od Ciebie i Twojej inicjatywy. Pamiętaj, że od tej chwili także Ty tworzysz nasz klub. Jeżeli masz pomysły i chcesz działać – weź udział w pracach jednej z wielu komisji roboczych.

W momencie opłacenia składki zostajesz - w sensie prawnym - kandydatem na członka klubu. Pełnoprawnym członkiem zostaniesz dopiero po zaakceptowaniu Twojej kandydatury przez upoważnionego członka zarządu i wpisaniu Cię do bazy danych. Potwierdzeniem tego faktu będzie mejlowa informacja o przyjęciu Cię do klubu.

Serdecznie zapraszamy,

Z górskim pozdrowieniem,

Zarząd KWW

 

Konstytucja Klubu Wysokogórskiego

  1. Celem klubu jest prowadzenie, rozwijanie i ułatwianie działalności wspinaczkowej, alpinistycznej i turystyczno-górskiej, łącznie zwanych dalej wspinaniem.
  2. Klub opowiada się za wolnością uprawiania wspinania rozumianą jako sprzeciw wobec administracyjnych ograniczeń.
  3. Klub jest organizacją społeczną i przeznacza swe środki tylko na prowadzenie działalności związanej z celami klubu.
  4. Upawianie wspinania wymaga odpowiedzialności i umiejętności. Dlatego fundamentem funkcjonowania klubu jest działalność szkoleniowa i popularyzatorska.
  5. Członkowie klubu powinni podnosić swoje umiejętności we wszystkich aspektach związanych z uprawianiem wspinania i być dobrym przykładem profesjonalnego zachowania.
  6. Na każdym członku klubu ciąży obowiązek niesienia pomocy w górach, stosowania się do zasad partnerstwa i odpowiedzialności, które są dumnym dorobkiem środowiska wspinaczkowego.
  7. Klub i jego członkowie dbają o dobrostan rejonów górskich i wspinaczkowych.
  8. Klub jest organizacją koleżeńską. Wszyscy członkowie klubu są kolegami i są zobowiązani stosować się do zasad koleżeństwa we wzajemnych kontaktach.
  9. Każdy członek klubu ma prawo odwołać się do władz klubu lub jego organów dyscyplinarnych w celu rozstrzygnięcia sporu z innym członkiem lub z władzami klubu.
  10. Szczegółowe zasady funkcjonowania klubu określa Statut. Zapoznaj się ze statutem Klubu Wysokogórskiego Warszawa klikając TUTAJ

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl